VPN

Lai vienkāršotu VPN savienojuma izveidi ar LiepU interneta tīklu, esam izveidojuši vienkāršu 3. soļu instrukciju. Konfigurācijas faila iegūšanai un PIN noskaidrošanai būs jāautorizējas ar jau esošiem MS Teams (tas pats, kas MS 365) pieejas datiem un to var darīt gan studenti, gan arī pasniedzēji.

 

Autorizēties ar MS Teams datiem

1. solis – Lietotnes uzstādīšana datorā

Lai izmantotu VPN pakalpojumu, datorā nepieciešams uzstādīt lietotni, kas šo pakalpojumu nodrošinās. Šī lietotne ir pieejama gan Windows, gan macOS, gan dažādām Linux operētājsistēmām. Dodies uz zemāk esošo saiti un lejupielādē savam datoram atbilstošo lietotnes versiju. Uzstādīšana ir vienkarša – tam nebūs nepieciešamas padziļinātas IT zināšanas!

Lietotnes lejupielādes vietne
2. solis – Konfigurācijas faila importēšana lietotnē

Pēc lietotnes uzstādīšanas datorā, nepieciešams šo lietotni startēt un importēt tajā savu unikālo konfigurācijas saiti. Neuzstraucies, šī darbība notiks tikai vienu reizi un tā nebūs jāatkārto. Spied uz lietotnes zilo joslu, kur rakstīts "Import Profile URI" un iekopē tajā zemāk norādīto saiti. Pēc iekopēšanas – spied "Import". Vizuāls palīgs (.gif)

3. solis – PIN ievadīšana un savienojuma izveide

Kad konfigurācija ir importēta, varam lietotnē atvērt izvēlni (trīs horizontālas svītras) un spiest zaļo pogu "Connect". Savienojuma izveidei būs nepieciešams ievadīt zemāk norādīto PIN un attiecīgi nospiest apstiprinājuma pogu "OK". Šis PIN ir nemainīgs un to būs jāievada katru reizi veidojot savienojumu ar universitātēs interneta tīklu. Vizuāls palīgs (.gif)

Ja tomēr ir problēmas ar uzstādīšanu vai tīkla savienojuma izveidi, lūdzu sazinieties ar itcentrs@liepu.lv